ENKO'NUN TARİHİ

İşimiz, geleneklere sıkı sıkıya bağlı olan ve tarihte kök salmış nesiller boyunca aktarılan bir mirastır. ENKO'nun kökenleri, sevgili atası JAK TARANTO'nun, Türkiye'nin İzmir şehrinde mütevazı bir baharat ve kurutulmuş meyve üretim ve ihracat işletmesini kurduğu 1868 yılına kadar izlenebilir. Babasının izinden giden LEON TARANTO, daha sonra şirketin adını JAK TARANTO & FILS olarak değiştirdi.

Eski arşivlerin özenli araştırması sonucu, Taranto ailesinin ELIEZER KAPOUYA ile başarılı bir ortaklık kurduğu ortaya çıkmıştır. 1960'larda, LEON TARANTO'nun oğulları IJEKTO (Izak) TARANTO ve YEHOSHUA (Joe) TARANTO, şirkete uzmanlıklarını kattılar ve YEHOSHUA bankacılık kariyerine İsrail'de devam etmek için yeni bir yolculuğa çıktı. Ancak, IJEKTO, baharat ve pamuk işine bağlı kalarak şirkette kalıp, LEON TARANTO'nun 1980'deki vefatına kadar çalışmalarına devam etti.

Bu noktada, Taranto ailesinin damadı olan kimya mühendisi AVRAM AJI, şirketin sahipliğini üstlendi ve en yüksek evrensel kalite standartlarının uygulanmasını ve organik üretim uygulamalarının başlatılmasını içeren kapsamlı bir yeniden yapılanma gerçekleştirdi. Mükemmeliyete olan bağlılığıyla, AVRAM, İzmir'in büyüleyici bölgesi Pinarbaşı'nda son teknoloji üretim tesisinin kurulmasını denetledi ve ENKO'nun gururlu evi haline gelen yerde hizmet veriyor.

2001 yılında, AVRAM'ın sevgili oğlu SABI AJI, üniversiteden mezun olduktan sonra aile işine katıldı. Birkaç yıl özverili hizmetin ardından, SABI, uluslararası ticaretin dinamik alanında bir yüksek lisans derecesi almak için bilgi arayışına girdi. Şimdi, şirketin saygın genel müdürü olarak hizmet vermektedir ve ENKO'yu uluslararası gıda sergilerinde, sempozyumlarda ve toplantılarda başarıyla temsil etmektedir.

BAŞA DÖN>

Dried figs , laurel leaves, sun dried tomatoes, dried fruits herbs and spicies, medicinal plants